logo kliniki

Klinika Zdrowia i Urody Agnieszka Sawińska

Co decyduje o cenie makijażu permanentnego?

Na koszt makijażu permanentnego ma wpływ szereg czynników. Przedstawiam Wam kilka głównych!

 

  1. Urządzenie do mikropigmentacji oraz stosowane igły / moduły

Wybór urządzenia do makijażu permanentnego nie jest sprawą łatwą. Rynek oferuje wiele urządzeń diametralnie różniących się ceną. Bez problemu znajdziesz maszynkę za kilkaset złotych sprowadzoną od naszych wschodnich sąsiadów oraz taką, która kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Różnica? Bardzo duża, głównie w szczegółach. Wybór odpowiedniej maszyny ma wpływ na bezpieczeństwo i lekkość pracy, na precyzję makijażu oraz na jego atrakcyjny wygląd nie tylko zaraz po zabiegu, ale również przez wiele miesięcy/ lat później. Dotychczas na rynku dostępne były urządzenia z rączką, której końcówka z igłą były wielorazowego użytku i miały kontakt z różnymi pacjentami. Oczywiście części te muszą być poddawane dezynfekcji oraz sterylizacji. Jednakże zgodnie z zaleceniami sanepidu gabinety lekarskie, stomatologiczne oraz kosmetyczne powinny ograniczyć do minimum korzystanie z wielorazowych części (nawet tych poddawanych sterylizacji!). Najnowsze rozwiązania modułowe spełniają te zasady – kartridż z igłą zostaje użyty tylko raz, nie ma kontaktu z żadną inną osobą. Rozwiązanie modułowe również wiąże się z wyższymi kosztami zabiegów.

  1. Stosowane barwniki i materiały higieniczne

Podobnie jak w przypadku urządzenia do mikropigmentacji na rynku istnieje ogromna ilość firm produkująca barwniki. Ich ceny potrafią się różnić 10-krotnie!!! O czym to świadczy? Barwniki kiepskiej jakości po kilku miesiącach od zabiegu mikropigmentacji mogą wybarwić się na pomarańczowo, zielono, niebiesko. Często są przyczyną reakcji alergicznych, mogą zawierać w składzie niebezpieczne METALE CIĘŻKIE . Oprócz barwników niezwykle ważne są inne materiały higieniczne, takie jak rodzaj stosowanego znieczulenia, specjalne kredki do rysunku wstępnego, wykorzystywane kosmetyki do pielęgnacji skóry itd.

  1. Wykształcenie i odbyte kursy

Wykształcenie branżowe zapewnia holistyczne podejście do klienta. Odbyte kursy, uczestnictwo w konferencjach i targach to również ważna kwestia zapewniająca ciągły rozwój gwarantujący najwyższą jakość usług.

  1. Lokalizacja gabinetu

Ceny makijażu permanentnego mogą się różnić w zależności od miasta. W większych miastach, takich jak Warszawa, Trójmiasto, Kraków, Poznań ceny usług są wyższe, co jest związane z większymi kosztami wynajmu, czy też utrzymania salonu.

  1. Efekty prac, fotografie makijaży

Oczywiście jest to bardzo ważna kwestia, gdyż nawet świetny sprzęt oraz materiały nie przekonają nas do linergistki, gdy jej prace nie są estetyczne. Jednakże nawet tu trzeba być ostrożnym!!! Często zdjęcia przedstawiają makijaże bezpośrednio po zabiegu. Niestety większość metod stosowanych na rynku nie daje gwarancji równomiernego złuszczania się barwnika w czasie, stałości koloru. Po wielu metodach powstają nieestetyczne strupy, a makijaż z czasem zaczyna przypominać tatuaż….

  1. Doświadczenie linergistki, opinie na jej temat

Moim zdaniem doświadczenie linergistki oraz opinie na jej temat w dużej mierze zależą od wcześniejszych czynników. Jednak zawsze warto sprawdzić, czy pozycja lidera na rynku idzie w parze z jakością i bezpieczeństwem usług  ?

 

Drogie Klientki!

Jestem kosmetologiem oraz licencjonowaną linergistką marki Long Time Liner – jedynej marki makijażu permanentnego spełniającej wymogi ISO. Co to oznacza?  Urządzenie do pigmentacji Long-Time-Liner® jest uznane jako wyrób medyczny!!! Pracuję na sterylnych, niealergizujących barwnikach, które nie zawierają metali ciężkich,  dzięki czemu nie zmieniają koloru na skórze. Po zabiegu nie powstają strupy, a makijaż cechuje się równomiernym złuszczaniem barwnika w czasie. Używam rozwiązań modułowych – pracuję tylko i wyłącznie na jednorazowych kartridżach!!
W swojej pracy stawiam na najwyższą jakość oraz bezpieczeństwo!

Autor artykułu: Julia Safandowska https://julia-safandowska.pl/

Na Facebooku

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException

Zobacz także

Przyczyny starzenia się skóry

Proces starzenia skóry jest niezwykle ciekawym jak i złożonym zjawiskiem. Obejmuje kilka korelujących ze sobą mechanizmów, których działanie daje obraz starzejącej się powłoki ciała. Wyróżnia

Przeczytaj »

Budowa skóry

Skóra człowieka jest najbardziej zewnętrznym i zarazem największym narządem ciała ludzkiego. Jej powierzchnia liczy 1,5-1,8m2. Składa się z trzech głównych, integralnych ze sobą warstw ułożonych

Przeczytaj »
Podaj swoje imię, numer telefonu oraz e-mail a my skontaktujemy się z Tobą aby umówić dogodny termin wizyty.
Możesz również zadzwonić do nas: 535 449 339 lub napisać: klinikadrweclewska@gmail.com